fot. arch. Biblioteki Głównej AGH

Zbiórka materiałów na kiermasz charytatywny dla absolwentki AGH

Biblioteka Główna AGH po raz siódmy organizuje kiermasz charytatywny. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na rzecz absolwentki AGH.

Magdalena Klasa jest absolwentką Fizyki Medycznej na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. W trakcie studiów była członkiem Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych AGH. Przyczyniła się do powstania sekcji pływackiej dla osób niepełnosprawnych. Ponadto zdobyła uprawnienia instruktora sportu w pływaniu.

Z powodu choroby przeszła sześć operacji neurochirurgicznych usunięcia guza mózgu i dwie ortopedyczne. W efekcie wystąpiły liczne zaburzenia: niedowład, schorzenia kardiologiczne, neurologiczne, ortopedyczne. Po ostatniej operacji usunięcia guza prawie zupełnie straciła wzrok, ma problemy z mową oraz poruszaniem. Aktualnie Magdalena wymaga stałej rehabilitacji. W związku z konsekwencjami ostatniej operacji, czyli głównie problemem ze wzrokiem, nie może samodzielnie funkcjonować i wrócić do pracy.

Szansą na poprawę wzroku jest podanie komórek macierzystych. Cała terapia wymaga dziesięciu podań komórek w odstępach miesięcznych. Koszt jednego podania komórek macierzystych to 14 tys. zł.

Aby wspomóc akcję, można przekazać na ten cel: książki (drukowane i audiobooki), płyty z muzyką, filmami, programami, itp.

Zainteresowane osoby mogą kontaktować się do 24 maja z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej (I piętro, pokój 121, tel. 617 32 15 lub 617 32 43).

Informacja o dacie kiermaszu zostanie podana w terminie późniejszym.

Akcję wspiera Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.