Zawarcie umowy o współpracy AGH z The Gem and Jewelry Institute of Thailand

19 maja 2012 r. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisała umowę o współpracy z The Gem and Jewelry Institute of Thailand (GIT). Współpraca GIT z uczelnią ma umożliwić podejmowanie wspólnych inicjatyw w zakresie badań naukowych realizacji projektów i rozwoju programów dydaktycznych.

Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w sali konferencyjnej Rektoratu AGH. Umowę parafowali Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju AGH, prof. Jerzy Lis oraz dyrektor GIT, pani Wilawan Atichat. W uroczystości oprócz licznej grupy pracowników Instytutu uczestniczył Ambasador Królestwa Tajlandii Bansarn Bunnag.

GIT jest publiczną, rządową instytucją działającą pod kontrolą Ministra Handlu Królestwa Tajlandii. Zadaniem instytutu jest analiza, wycena i certyfikacja kamieni szlachetnych, a także podnoszenie kwalifikacji personelu związanego z rynkiem kamieni szlachetnych. Instytut jest także centrum informacji dla jubilerów i przemysłu związanego z kamieniami szlachetnymi.