Zawarcie porozumienia o współpracy z Riedhammer GmbH

9 maja 2012 roku w odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy AGH a Riedhammer GmbH.

Współpraca pomiędzy stronami ma na celu rozwój wspólnych projektów naukowo-badawczych (na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki), organizację praktyk studenckich, staży naukowych, szkoleń i kursów specjalistycznych, tworzenie grup eksperckich składających się z pracowników obu stron oraz wzajemne prezentowanie osiągnięć.

Riedhammer jest wiodącym producentem pieców przemysłowych na całym świecie. Poza wyrobami ceramicznymi i artykułami sanitarnymi oferuje również innowacyjne technologie dla przemysłu elektronicznego i stalowego. Firma zapewnia kompleksowe rozwiązania tj. planowanie, projektowanie, produkcję i serwis. Główna siedziba firmy znajduje się w Norymbedze. Riedhammer należy do SACMI GROUP - włoskiej korporacji, z centralą w Imola, której roczny obrót wynosi ponad 1 miliard Euro.

Porozumienie zostało podpisane przez Armina Preißlera - Vice Dyrektora Riedhammer GmbH oraz prof. Jerzego Lisa - Prorektora ds. Współpracy i Rozwoju AGH.

Koordynatorzy umowy:- ze strony Riedhammer GmbH: Petra Wingerter- ze strony AGH: dr hab. inż. Robert Filipek