Zaproszenie na konferencję „Kierunek – Miasto Przyszłości”

W imieniu organizatorów konferencji „Kierunek – Miasto Przyszłości” zapraszamy studentów oraz pracowników AGH do udziału w tym ważnym dla miasta Krakowa wydarzeniu.

Konferencja odbędzie się 26 czerwca 2014 r. w murach Akademii Górniczo-Hutniczej (bud. A-0, Aula AGH). Tematyka obrad będzie poświęcona wyzwaniom, jakie aktualnie stoją przed miastem Krakowem. Celem spotkania jest omówienie bieżących problemów miasta, wyznaczenie priorytetów oraz określenie szans związanych m.in. z organizacją „Światowych Dni Młodzieży” w 2016 r. i realizacją projektu „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”.

W konferencji będą uczestniczyć władze Krakowa, reprezentanci krakowskich szkół wyższych, przedstawiciele branży IT (dostawcy technologii), mieszkańców miasta oraz organizacji pozarządowych.

Współorganizatorami konferencji są Akademia Górniczo-Hutnicza, Urząd Miasta Krakowa oraz firma Euro InnoPark Sp. z o.o. Partnerem strategicznym wydarzenia jest firma Cisco Systems Poland Sp. z o.o.

PROGRAM RAMOWY KONFERENCJI

CZĘŚĆ PREZENTACYJNA

• 9.00–9.10 – Otwarcie konferencji
    prof. Tadeusz Słomka, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej
    prof. Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa

Moderator: prof. Tomasz Szmuc, Prorektor ds. Współpracy AGH
  • 9.10–9.40 – Strategiczne projekty miejskie jako priorytety rozwoju Krakowa
    Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

• 9.40–10.10 – Projekty smart city realizowane w Krakowie – charakter, zakres, partnerzy
    Rafał Kulczycki, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta, Urząd Miasta Krakowa

Moderator: prof. Krzysztof Zieliński, Kierownik Katedry Informatyki, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH
  • 10.10–11.15 – Udane rozwiązania smart city na świecie – studia przypadków
    Prezentacje firm – dostawców rozwiązań, w tym CISCO

• 11.15–11.45 – Pomysły i propozycje rozwiązań dla Krakowa
    Przedstawiciele firm – dostawców rozwiązań, w tym CISCO

• 11.45–12.00 – Centrum Zaawansowanych Technologii Miasta Przyszłości AGH
    prof. Tomasz Szmuc, Przewodniczący Komitetu Naukowego CZTMP AGH

CZĘŚĆ DYSKUSYJNO-WARSZTATOWA

Jak przełamywać bariery technologiczne, organizacyjne i mentalne, by skutecznie realizować projekty smart city związane zarówno z codziennym życiem miasta, jak i wielkimi wyzwaniami, jak Światowe Dni Młodzieży 2016 czy projekt „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”?

Moderator: prof. Janusz Mucha, Dziekan Wydziału Humanistycznego AGH

• 12.30–13.15 – Refleksje i rekomendacje ekspertów – dyskusja panelowa
    dr Jacek Gądecki (AGH), Elżbieta Koterba, prof. Piotr Łebkowski (AGH),
    prof. Tomasz Szmuc, prof. Krzysztof Zieliński

• 13.15–14.25 – Ogólna dyskusja i propozycje działań

• 14.25–14.30 – Podsumowanie dyskusji i wnioski
    prof. Janusz Mucha

• 14.30–14.45 – Jak włączyć Kraków do elity inteligentnych miast? Podsumowanie efektów konferencji i przedstawienie rekomendacji dalszych działań umożliwiających realizację zintegrowanych rozwiązań smart city
    dr Sławomir Kopeć, Dyrektor Centrum Zaawansowanych Technologii Miasta Przyszłości AGH

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: hwedyk(at)agh.edu.pl lub tel. 12 617 49 09).