Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Z okazji Dnia Dziecka książeczki AGH Junior w niższych cenach

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka zapraszamy do nabycia książeczek AGH Junior w niższych cenach. Cena pojedynczego egzemplarza wynosi tylko 10 zł.

Seria popularnonaukowych książeczek dla dzieci jest elementem projektu edukacyjnego AGH Junior, w ramach którego pracownicy AGH przedstawiają najmłodszym pasjonujące zagadnienia naukowe. Wiedza techniczna w idealnej dla dziecka formie, a także piękne ilustracje wykonane przez Ingę Widlińską, absolwentkę ASP w Krakowie – sprawią, że lektura będzie wielką przyjemnością dla całej rodziny.

Książeczki w cenie 10 zł można zakupić w Sklepie Internetowym AGH.
Promocja trwa od 18 maja do 12 czerwca br.

Ponadto książeczki w niższych cenach będą również sprzedawane 9 czerwca na pikniku podczas Dnia AGH.

„Bajkowe wycieczki do krainy prawdziwej nauki i techniki: Poznaj prawa Przyrody”

Autor: prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz
 
Dziesięcioletnia Asia i jej jamnik Ralf zapraszają najmłodszych oraz ich rodziców do przeczytania serii bajek. Można się z nich sporo nauczyć, bo w każdej bajce Asia coś Ralfowi wyjaśnia o nauce i technice. Rozmowy Asi z Ralfem to oczywiście fantazja, wprowadzona żeby nie było nudno. Ale nauka i technika, które Asia opisuje, są absolutnie prawdziwe! W książeczce można znaleźć odpowiedzi na takie pytania jak m.in. dlaczego rower ma dwa koła, dlaczego pociągi jeżdżą po żelaznych torach, dlaczego rower się nie przewraca, czy dlaczego pralka czasem skacze?

„Bajkowe wycieczki do krainy prawdziwej nauki i techniki: Poznaj domowe urządzenia”

Autor: prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz

Bohaterami książeczki „Poznaj domowe urządzenia” są również Asia i jej jamnik Ralf. Młodzi miłośnicy techniki z lektury wyniosą garść pożytecznych informacji, w tym m.in. co się świeci w lampce, dlaczego w lodówce jest tak zimno, jak działa kaloryfer, skąd się bierze woda w kranie, jak odkurzacz pomaga sprzątać.

„Dzieci w świecie Internetu oraz niecodziennych tajemnic fizyki: Poznaj nowoczesne technologie oraz zjawiska fizyczne”

Autorzy: dr inż. Jerzy Domżał, mgr Grzegorz Kępisty, mgr inż. Igor Królikowski, mgr inż. Mateusz Malicki, mgr inż. Michał Orliński, dr inż. Mikołaj Oettingen, mgr inż. Anna Przybyszewska

Bohaterowie cyklu przedstawiają najmłodszym najciekawsze zjawiska fizyczne, które można zaobserwować zarówno podczas zabaw w domu, jak i spędzając czas na świeżym powietrzu, a także przybliżają świat nowoczesnych technologii. Co więcej, naukowcy przygotowali dla dzieci nie lada niespodziankę, podpowiadając, gdzie i kiedy można spotkać się z fizyką oraz jakie eksperymenty można przeprowadzić w domowym laboratorium.

„Eksperymenty naukowe w domowym laboratorium: Odkrywaj świat w doświadczeniach fizycznych”

Autor: prof. dr hab. inż. Wojciech Łużny

W książeczce zaprezentowano proste i ciekawe doświadczenia, które można samodzielnie przeprowadzić w domowym laboratorium. Najmłodsi na przykładzie doświadczeń z wykorzystaniem wahadła poznają m.in. jedno z najważniejszych zjawisk w przyrodzie, tzw. rezonans, dowiedzą się co to jest bezwładność, jak działają na siebie ładunki elektryczne, co stanie się, jeżeli ochłodzi się powietrze w baloniku, a także ile ciekawych zjawisk związanych jest ze zwykłym gaszeniem świeczki oraz jak powstaje siła, która napędza samolot odrzutowy.

„Fascynujący mikroświat. Zobacz obrazy mikrostruktur”

Autorzy: dr inż. Grzegorz Michta, dr inż. Grzegorz Cempura, prof. dr. hab. inż. Aleksandra Czyrska-Filemonowicz, mgr inż. Oskar Dziuba, mgr inż. Adam Gruszczyński, mgr inż. Joanna Karbowniczek, mgr inż. Joanna Knapczyk, dr hab. inż. Adam Kruk, prof. nadzw., dr Oleksandr Kryshtal, mgr inż. Sebastian Lech, mgr inż. Sara Metwally, dr inż. Kinga Majewska-Zawadzka, dr hab. inż. Władysław Osuch, prof. nadzw., dr inż. Bogdan Rutkowski, dr hab. inż. Urszula Stachewicz, mgr inż. Piotr Szewczyk, mgr inż. Daniel Ura, dr inż. Maciej Ziętara

Jak w dużym powiększeniu wygląda czekolada, balonik, oko komara, sierść kota, ziarenko kawy, meteoryt, skorupka jajka, płyta CD, czy płatki róż? W książeczce zamieszczono ponad 80 zdjęć wykonanych przy użyciu różnych metod i technik mikroskopowych. W niecodzienny sposób przedstawiono struktury materiałów spotykanych w życiu codziennym. Obrazy zostały wykonane przy użyciu nowoczesnych mikroskopów świetlnych oraz mikroskopów elektronowych, które znajdują się w Międzynarodowym Centrum Mikroskopii Elektronowej dla Inżynierii Materiałowej.

 

Stopka