XIII Krajowy Zjazd Doktorantów

W dniach 6-9 grudnia br. odbędzie się zjazd sprawozdawczo-wyborczy Krajowej Reprezentacji Doktorantów. Jego głównymi organizatorami są: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Koordynatorem wydarzenia jest Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów AGH.

Zjazd sprawozdawczo-wyborczy KRD jest najważniejszym wydarzeniem w życiu samorządów doktoranckich, podczas którego odbywa się m.in. uroczyste wręczenie nagród w V edycji konkursu pt. „Najbardziej prodoktorancka uczelnia w Polsce – ProDok 2012”. Celem konkursu jest wyłonienie uczelni najbardziej przyjaznej doktorantom oraz promowanie dobrych rozwiązań dla doktorantów. Przy ocenie wniosków brane są pod uwagę m.in. następujące kryteria: wsparcie organizacyjne, materialne oraz socjalne środowiska doktoranckiego oferowane przez uczelnie.

W ciągu czterech dni w budynkach Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego zostaną przeprowadzone wybory ogólnopolskich władz doktoranckich na następną kadencję. W zjeździe wezmą udział reprezentacje wszystkich polskich uczelni wyższych, które prowadzą studia doktoranckie.

Partnerami przedsięwzięcia są: Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie oraz Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN w Krakowie.

Patronat nad zjazdem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Rektor UJ prof. Wojciech Nowak, Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, Rektor PK prof. Kazimierz Furtak, Rektor UPJPII ks. prof. Władysław Zuziak.