Wizyta w Hanoi University of Mining and Geology

Wizyta przedstawicieli AGH w Wietnamie

W dniach 2-13 listopada 2018 r. przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej przebywali w Wietnamie, gdzie odbyli szereg spotkań z kluczowymi partnerami AGH oraz absolwentami naszej uczelni.

W skład delegacji, której przewodniczył Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, weszli: Prorektor ds. Nauki AGH prof. Andrzej R. Pach, Prorektor ds. Kształcenia AGH prof. Wojciech Łużny, przewodniczący Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Piotr Czaja oraz kierownik Działu Współpracy z Zagranicą Marta Foryś.

Przedstawiciele naszej uczelni odwiedzili Hanoi University of Mining and Geology oraz wietnamską korporację węglową – VINACOMIN. Odbyło się także spotkanie z Ambasadorem RP Wojciechem Gerwelem. W trakcie licznych rozmów, seminariów oraz prezentacji omówiono plany i nowe kierunki współpracy pomiędzy AGH a Wietnamem. Ponadto na południu Wietnamu złożono wizytę w partnerskim uniwersytecie Binh Duong University, gdzie podpisano kolejną umowę o współpracy.

Nasi delegaci odwiedzili również polsko-wietnamską szkołę średnią. Przy tej okazji szkoła została objęta patronatem Akademii Górniczo-Hutniczej. W marcu 2019 r. planowany jest w szkole „Tydzień AGH”, który ma na celu promocję Polski i naszej uczelni.

Wyjątkowymi i wzruszającymi momentami były spotkania z absolwentami AGH w Hanoi i Ho Chi Minh City, w trakcie których przeprowadzono ceremonie immatrykulacji po 50 latach i wręczono ok. 60 złotych indeksów.