Uroczyste posiedzenie Senatu AGH z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, 12 października br., uczczono Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Dnia Edukacji Narodowej to jedna z czterech stałych uroczystości, obchodzonych na naszej uczelni podczas roku akademickiego. Podczas uroczystości odbyła się ceremonia odznaczenia pracowników AGH Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz promocja doktorów habilitowanych.

Warto nadmienić, że 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która powstała w 1773 roku. Była to pierwsza w Europie państwowa instytucja oświatowa o charakterze odrębnego ministerstwa, a jej głównym celem było stworzenie nowoczesnego systemu szkolnictwa, opartego na bazie rozwijających się badań naukowych.