Uroczyste obchody górniczego święta Barbórki

Górnicze święto Barbórka odbywające się w murach Akademii Górniczo-Hutniczej było zawsze świętem wszystkich górników oraz sympatyków AGH. Wpisało się ono głęboko w tradycje nie tylko Uczelni, gdzie jest świętem statutowym, ale również jest ważnym wydarzeniem kulturalnym Krakowa.

Tegoroczne obchody w Akademii Górniczo-Hutniczej rozpoczną się 4 grudnia uroczystym "Pochodem lisów", który prowadzi orszak górniczy z AGH przez centrum Krakowa do kolegiaty św. Anny, gdzie celebrowana jest uroczysta msza święta "Barbórkowa", dla wszystkich górników Małopolski. Centralne uroczystości będą odbywać się w dniach 6 - 7 grudnia.

Barbórka w AGH nie może się odbyć bez udziału naszych studentów, absolwentów i wiernych przyjaciół. Już dzisiaj kierujemy do Was wszystkich słowa serdecznego zaproszenia: "Przybywajcie do AGH".

Szczegółowe informacje na temat obchodów Barbórki