Smok znowu w AGH

Już po raz trzeci studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zajęli pierwsze miejsce w „Międzyuczelnianym Wyścigu Smoczych Łodzi”. Drużyna AGH osiągnęła rekordowy czas 1:20:59 (wyścig odbywa się na dystansie 350 metrów).

Obok AGH na podium znalazły się osady Uniwersytetu Ekonomicznego (II miejsce) oraz Uniwersytetu Rolniczego (III miejsce). W wyścigu udział wzięły reprezentacje prawie wszystkich akademickich uczelni krakowskich.

Trzecia edycja tej krakowskiej imprezy odbyła się 5 maja 2012 na przystani AZS AWF przy Bulwarze Rodła. Pogoda dopisała, a frekwencja zarówno wśród uczestników, jak i widzów, była wysoka.

Honorowym patronem studenckiego wyścigu jest... Smok Wawelski. Dlatego też zwycięzcy otrzymują statuetkę z jego wizerunkiem. Zwycięska osada przekazuje ją Rektorowi swojej uczelni i do kolejnej potyczki zdobi ona honorowe miejsce zwycięskiej uczelni. Warto zaznaczyć, że trofeum to wykonane zostało przez studentów Wydziału Odlewnictwa AGH pod opieką dr inż. Ewy Olejnik z Katedry Inżynierii Stopów i Kompozytów Odlewanych.

„Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi” to wydarzenie, które regularnie gości w kalendarzu akademickim Krakowa. W zmaganiach biorą udział osady akademickich uczelni Grodu Kraka. Obok niewątpliwie sportowego wymiaru wyścigu jest to okazja do doskonałej zabawy zarówno uczestników zmagań, jak i licznie zazwyczaj zgromadzonych widzów.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy utrzymania wysokiej formy do kolejnego wyścigu!

Galeria z zawodów