06.06.2019

Ruszyła emisja akcji Browaru Górniczo-Hutniczego


6 czerwca 2019 r. ruszyła publiczna emisja akcji Browaru Górniczo-Hutniczego, który powstaje w Klubie STUDIO. Każdy może zostać akcjonariuszem spółki, obejmując papiery wartościowe drogą internetową. Mały browar restauracyjny uświetni obchody Jubileuszu 100-lecia AGH.

Ostatnim etapem przygotowań do utworzenia browaru jest pozyskanie środków w drodze publicznej emisji akcji, na zasadach tzw. crowdfundingu udziałowego. Każdy kto obejmie akcje, zostanie akcjonariuszem Browaru Górniczo-Hutniczego. Wartość emisji jednej akcji to 5 zł, a minimalny pakiet, jaki można objąć to 100 akcji o wartości 500 zł. Wszyscy udziałowcy otrzymają również imienny papier wartościowy, przygotowany we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Co więcej, każdy partycypant, zależnie od wniesionego wkładu, będzie mógł liczyć na dodatkowe nagrody, od zniżek na asortyment browaru przez zaproszenia na koncerty w Klubie STUDIO, aż do możliwości uwarzenia własnego piwa. Do emisji zostało przeznaczonych 500 000 sztuk akcji o łącznej wartości 2,5 mln zł.

Środki z emisji akcji niemal w całości zostaną przeznaczone na zakup linii produkcyjnej, zawierającej m.in. warzelnię, zbiorniki do fermentacji, linię do butelkowania czy instalację do nalewania piwa prosto z tanka. Produkcja zostanie oparta o linię technologiczną autorstwa światowego lidera w branży – firmy Kaspar Schultz. W przypadku powodzenia emisji akcji, pierwsze warzenie piwa w BGH odbędzie się już jesienią tego roku, a wypić będzie można je w pierwszym kwartale 2020 roku.

Browar Górniczo-Hutniczy, jako inicjatywa powstała w AGH, będzie miał również swój aspekt naukowy. Obecnie spółka nawiązuje współpracę z nie tylko z AGH, ale także z Uniwersytetem Rolniczym, Krakowską Szkołą Browarniczą oraz z innymi europejskimi uczelniami kształcącymi ekspertów browarnictwa. W planach są wspólne projekty badawcze, współpraca przy realizacji programu dydaktycznego oraz transfer wiedzy i technologii pomiędzy instytucjami.

Browar Górniczo-Hutniczy nawiązuje do bogatych tradycji łączących piwowarstwo, górnictwo oraz AGH, w szczególności poprzez tradycyjny sposób świętowania Dnia Górnika oraz Dnia Hutnika. Do dziś zachowały się okolicznościowe kufle, wykonywane przez wiele dekad na specjalne zamówienie uczelni. Emisja akcji ma zaangażować w projekt środowisko studentów, pracowników i absolwentów uczelni oraz jej sympatyków i wszystkich zainteresowanych. Jubileusz 100-lecia AGH to niepowtarzalna okazja, by stworzyć wokół browaru silną i zaangażowaną społeczność.

Wszystkie informacje na temat Browaru Górniczo-Hutniczego oraz zasad zapisów na akcje znajdą Państwo na stronie www.bgh.com.pl.