Na zdjęciu stoją obok siebie w rzędzie cztery osoby (od lewej: jedna kobieta i trzech mężczyzn). Za ich plecami widać fragment stołu prezydialnego oraz ekran ze slajdem z nazwą i datą konferencji. Po obu bokach ekranu widoczne umieszczone na ścianie szklane gabloty z historycznymi uczelnianymi sztandarami.

fot. AGH

Relacja z VI międzynarodowej konferencji naukowo-badawczej „Współpraca między Wietnamem a Polską”

10 listopada br. odbyła się VI międzynarodowa konferencja naukowo-badawcza VIET-POL 2021, która stanowi jedno z wydarzeń w ramach obchodów jubileuszu 55-lecia Hanoi University of Mining and Geology (HUMG). Konferencja została zrealizowana w formie hybrydowej, a jej gospodarzem był Uniwersytet w Hanoi.

VIET-POL 2021 otworzyli Rektor HUMG prof. Tran Thanh Hai oraz Rektor AGH prof. Jerzy Lis. W konferencji wziął również udział były Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, który w trakcie swoich dwóch kadencji znacząco przyczynił się do odnowienia kontaktów i współpracy pomiędzy Polską a Wietnamem.

Sesje techniczne: Mining and Geotechnical Engineering oraz Sustainable Development przyciągnęły ponad 80 uczestników. Wygłoszono 11 prelekcji, w tym 4 z Polski, oraz zaprezentowano 8 posterów (2 z Polski).

Artykuły zostały opublikowane w „Journal of the Polish Mineral Engineering Society” (58 artykułów), „Geology, Geophysics & Environment” (4 artykuły), a pozostałe artykuły w „Journal of Mining and Earth Science” HUMG.

Konferencja VIET-POL 2021 stworzyła doskonałe środowisko dla naukowców, ekspertów oraz menedżerów z Polski i Wietnamu do wymiany pomysłów i prezentacji najnowszych wyników badań w różnych dziedzinach.

Kolejna VII konferencja VIET-POL odbędzie się w Polsce w czerwcu 2023 r. Do tego czasu być może zostaną zniesione sanitarne restrykcje i wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.