fot. Stanisław Malik, AGH

Powstanie nowy budynek dla Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej

3 września 2019 r. Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała umowę z firmą Mostostal Warszawa SA, jako generalnym wykonawcą, na budowę nowego budynku dla Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Umowę ze strony uczelni podpisali Kanclerz AGH Henryk Zioło i Kwestor AGH Maria Ślizień, a ze strony Mostostal Warszawa SA członek zarządu Jorge Calabuig-Ferre oraz dyrektor obszaru Maciej Sasak. Wartość kontraktu wynosi 36 291 842,28 zł.

W spotkaniu uczestniczył Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, przedstawiciele Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej: dziekan prof. Janusz Wolny, dyrektor administracyjny Marek Ciechanowski, dyrektor ds. technicznych Ryszard Niszczota, zastępca dyrektora ds. technicznych Dariusz Mendyk, koordynator techniczny inwestycji i reprezentanci działu ekonomicznego, a także przedstawiciele firmy Mostostal: dyrektor grupy kontraktów Artur Sikora, dyrektor handlowy Grzegorz Danikiewicz i kierownik kontraktu Mariusz Rudnik.

Budynek będzie posiadał pięć kondygnacji (w tym jedną podziemną) oraz powierzchnię użytkową ok. 3617 m2. Znajdą się w nim pomieszczenia o zróżnicowanych funkcjach, m.in. zaawansowane technologicznie laboratoria, pomieszczenia pracowników nauki, socjalne, dydaktyczne, wykładowe, porządkowe, techniczne oraz magazyn. Całkowity koszt realizacji inwestycji wraz z wyposażeniem budynku w specjalistyczny sprzęt laboratoryjny szacowany jest na kwotę ponad 44 mln zł.

Inwestycja stanowić będzie bazę dla rozwoju biofizyki w AGH, zarówno jako kierunku badawczego, jak i nowego kierunku studiów. Oddanie budynku do użytku planowane jest przed rozpoczęciem roku akademickiego 2021/2022.