Posiedzenie Akademicko-Gospodarczego Stowarzyszenia Hutnictwa

12 kwietnia 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się VI Sprawozdawczo-Wyborcze Posiedzenie Akademicko-Gospodarczego Stowarzyszenia Hutnictwa (AGSH).

Podczas spotkania wybrano władze na kolejną kadencję (2019–2022): przewodniczącym został prof. dr hab. inż. Mirosław Karbowniczek, Prorektor ds. Ogólnych AGH, z kolei sekretarzem zarządu został dr inż. Krzysztof Zieliński z Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.

Akademicko-Gospodarcze Stowarzyszenie Hutnictwa zarejestrowane zostało w styczniu 1999 r. Powstało w wyniku transformacji działającej od roku 1993 przy Wydziale Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Komisji ds. Wdrażania Wyników Badań Naukowych w Hutnictwie Żelaza oraz Zespołu Akademicko-Gospodarczego Hutnictwa.

W swoim składzie AGSH grupuje powszechnie uznane autorytety w dziedzinie hutnictwa. Członkami zwyczajnymi są między innymi: wybitni naukowcy Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Politechniki Częstochowskiej, prezes Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, prezesi największych krajowych hut żelaza oraz czołowi menadżerowie przedsiębiorstw hutniczych, firm inżynieryjno-projektowych i współpracujących z branżą hutniczą.

Przez ostanie 16 lat przewodniczącym zarządu AGSH był prof. dr hab. inż. Janusz Łuksza. Siedziba AGSH mieści się w AGH (bud. B-5).