Porozumienie o współpracy pomiędzy AGH a firmą MESco

19 lipca 2018 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą a firmą MESco sp. z o.o. Sygnatariuszami porozumienia byli Rektor ds. Współpracy AGH prof. dr hab. inż. Jerzy Lis oraz prezes zarządu MESco Sp. z o.o. Mariusz Gorol.

Celem porozumienia jest nawiązanie współpracy w zakresie wsparcia studentów oraz doktorantów AGH w procesie kształcenia, dzięki zapewnieniu możliwości wykorzystania oprogramowania ANSYS do symulacji komputerowej metodą elementów skończonych i objętości skończonych.

Umowa zakłada:

• przekazanie do dyspozycji studentów oraz doktorantów AGH darmowych licencji pakietów badawczych oraz dydaktycznych oprogramowania ANSYS w wersji 19;
  • realizację szkoleń związanych z obsługą pakietów oprogramowania ANSYS na preferencyjnych warunkach.

Koordynatorami podpisanego porozumienia są:

MESco sp. z o.o. jest firmą specjalizującą się w zastosowaniach metody elementów skończonych w nauce i technice.