Prof. Tadeusz Słomka, fot. Zbigniew Sulima

Ponad 3000 osób wzięło udział w Dniu AGH

Ponad 3000 pracowników i absolwentów wraz z rodzinami, studentów oraz uczestników Biegu AGH bawiło się wspólnie podczas Dnia AGH, który w tym roku odbył się po raz czwarty.

Piknik został oficjalnie otwarty przez Rektora AGH prof. Tadeusza Słomkę, który jak zwykle z wielkim entuzjazmem przywitał wszystkich uczestników. Cykl koncertów zapoczątkowała Orkiestra Reprezentacyjna AGH, a na scenie pojawili się również artyści związani z Akademią: m.in. Kuba Jaźwiecki, Stand-up: Marcin Zbigniew Wojciech, zespół Inżynieria Środowiska, kabaret 44-200, Stand-up: Tomasz Biskup, czy Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn.

Integralną częścią imprezy jest Bieg AGH, który gromadzi sportowców z całej Polski. Najlepszym wydziałem, który wystawił najliczniejszą reprezentację, okazał się ponownie Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Bieg AGH 2017 - Wyniki Biegu AGH

W trakcie pikniku ogłoszono również wyniki konkursu fotograficznego „Moje AGH”:

• I miejsce – Seweryn Nawieśniak „AGH w czasie zimy”
  • II miejsce – Piotr Kędziora „AGH jak z rysunku”
  • III miejsce – Mateusz Mizio „AGH – podążaj tym szlakiem”

Relacja z pikniku – YouTube

Relacja z pikniku – fot. Zbigniew Sulima