Bolid „Lem” na torze wyścigowym podczas zawodów FS Spain, fot. Jakub Kołoczek, KSAF AGH

Podsumowanie letniego sezonu wyścigowego 2019 AGH Racing

Zespół AGH Racing podsumował starty w odbywających się latem zawodach Formula Student. Do rywalizacji na europejskich torach wyścigowych stanęły dwa pojazdy z AGH: spalinowa „Grażyna” oraz debiutujący w tym sezonie elektryczny „Lem”.

W lipcu zespół wziął udział w Formula Student East na Węgrzech, a w sierpniu w FS Spain oraz Baltic Open w Czechach.

Wyniki kontroli technicznej podczas zawodów w Hiszpanii oficjalnie potwierdziły, że AGH Racing jest pierwszym zespołem w Polsce, który zbudował bolid elektryczny zgodny z przepisami Formuły Student. Studenci z AGH znaleźli się w gronie niespełna 20 zespołów (spośród 50 startujących) z kompletem naklejek uprawniających do startu w konkurencjach dynamicznych.

W Czechach „Grażyna” zajęła pierwsze miejsce wśród bolidów spalinowych w konkurencji Acceleration, z kolei „Lem” po raz pierwszy wystartował w konkurencjach dynamicznych.

Rywalizacja w roku 2019 została zakończona, a AGH Racing rozpoczyna prace nad udoskonalaniem pojazdów, aby jak najlepiej przygotować je do startu w kolejnym sezonie.