05.03.2021

Płatności bezgotówkowe w Bibliotece Głównej


Od 1 marca 2021 r. użytkownicy Biblioteki Głównej mogą wnosić opłaty (np. za nieterminowy zwrot książek, zagubienie lub zniszczenie materiałów, wydruki komputerowe) zbliżeniowo kartą płatniczą lub smartfonem.


Płatności bezgotówkowe są realizowane w Kasie Biblioteki (hol), w godzinach otwarcia Wypożyczalni (od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00–18.00, w piątki i soboty w godz. 8.00–15.00).

Nadal możliwa jest płatność gotówką.

Płatności za przetrzymanie książek można dokonać także przelewem bankowym.

  • Należy wcześniej skontaktować się mailowo z Oddziałem Udostępniania BG (adres: udo@bg.agh.edu.pl) celem uzyskania dokładnej informacji o wysokości opłaty.
  • Przelew na konto: 96 1240 4722 1111 0000 4858 2922 (Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie).
  • Tytuł przelewu: Biblioteka Główna – za niezwrócone w terminie książki – imię i nazwisko.
  • W przypadku płatności przelewem konieczne jest przysłanie potwierdzenia wpłaty na adres: oplaty@bg.agh.edu.pl. Po otrzymaniu potwierdzenia informacja o kwocie zadłużenia zostanie usunięta z konta bibliotecznego, a użytkownik zostanie o tym fakcie poinformowany.


WAŻNE: opłaty za książki przetrzymane możne uregulować TYLKO po wcześniejszym zwrocie książek. W przypadku książek wciąż znajdujących się na koncie czytelnika opłata widnieje jako informacja, a kwota rośnie każdego dnia o 20 gr za każdą książkę do momentu jej zwrócenia.