Zdjęcia: Z. Sulima

Odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Uczelni

16 kwietnia 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Uczelni. W spotkaniu, któremu przewodniczył Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, uczestniczyli m.in. prorektorzy, dziekani wydziałów oraz dyrektor Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

W skład Rady Uczelni wchodzi sześć osób powołanych przez Senat AGH, w tym trzy osoby spoza wspólnoty uczelni. Członkami pierwszej Rady Uczelni zostali:

• prof. dr hab. inż. Janusz Filipiak,
  • mgr inż. Bogusław Ochab,
  • dr inż. Krzysztof Pawiński,
  • prof. dr hab. inż. Zbigniew Kąkol
  • prof. dr hab. inż. Kazimierz Wiatr,
  • prof. dr hab. inż. Magdalena Hasik.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w skład Rady wszedł także przewodniczący Samorządu Studenckiego Marcin Krukowski.

Podczas spotkania uzgodniono kandydaturę prof. Janusza Filipiaka na funkcję przewodniczącego Rady Uczelni.

Do zadań Rady Uczelni należy:

• opiniowanie projektu strategii uczelni,
  • opiniowanie projektu statutu,
  • monitorowanie gospodarki finansowej uczelni,
  • monitorowanie zarządzania uczelnią,
  • wskazywanie kandydatów na rektora, po zaopiniowaniu przez Senat,
  • opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii uczelni
  • wyrażenie zgody na rozporządzanie składnikami aktywów trwałych, których wartość rynkowa albo wartość rynkowa przedmiotu czynności prawnych przekracza kwotę 2 000 000 zł.

Kadencja pierwszej Rady Uczelni potrwa do 31 grudnia 2020 r.