10.11.2020

Mostostal Warszawa wybuduje Halę Sportową AGH


fot. Stanisław Malik

fot. Stanisław Malik

Nowa hala sportowa AGH będzie powstawać blisko dwa lata (wizualizacje: ARP Manecki)

10 listopada 2020 r. AGH podpisała umowę z firmą Mostostal Warszawa SA, generalnym wykonawcą wielofunkcyjnej Hali Sportowej. Nowy obiekt na mapie Kampusu AGH będzie wyposażony między innymi w salę sportową z trybunami, kilka boisk, ściankę wspinaczkową, sale do fitnessu czy siłownię. Na części dachu przewidziano zielony taras, którego powierzchnia przekroczy 1300 m2.

Najnowszy, pięciokondygnacyjny obiekt, zlokalizowany na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, będzie pełnił przede wszystkim funkcje widowiskowo-sportową. W hali będą mogły obywać się równolegle treningi sekcji wyczynowych oraz rozgrywki sportowe na poziomie I ligi piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Budynek będzie wyposażony między innymi w salę sportową wraz z trybunami na blisko 600 osób, w tym w boisko do gier zespołowych oraz stanowiska do badmintona. Ponadto w obiekcie znajdą się siłownia, sale gimnastyczne, sale przeznaczone do odnowy biologicznej zawodników typu sauna czy pomieszczenia do masażu oraz korty do squasha.

Rektor AGH prof. Jerzy Lis podkreślił:

Wielofunkcyjna hala sportowa jest odpowiedzią na rosnące potrzeby społeczności Akademii oraz licznych sekcji sportowych skupionych w AZS AGH. Co roku około 900 sportowców reprezentuje AGH na arenach sportowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Prócz rozwoju badań, dydaktyki czy kultury stawiamy silny akcent na rozwijanie pasji i działalności sportowej. Cieszę się, że nowy obiekt na Kampusie będzie służył naszym sportowcom.

– Hala sportowa AGH to kolejny projekt realizowany przez Mostostal Warszawa na zlecenie uczelni wyższej. Jesteśmy aktywni w obszarze inwestycji uczelnianych, ale również sportowych, o czym świadczą realizowane obecnie inwestycje w Puławach i Zduńskiej Woli – mówił Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa – Realizując tę inwestycję, wzmacniamy naszą aktywność na terenie województwa małopolskiego, na którym obecnie wykonujemy również m.in. Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie.

W podpisaniu umowy uczestniczyli Rektor AGH prof. Jerzy Lis, Kwestor AGH Maria Ślizień oraz Kanclerz AGH Henryk Zioło. Generalnego wykonawcę reprezentował Maciej Sasak, Dyrektor Obszaru Wschodniego oraz Artur Sikora, Dyrektor Grupy Kontraktów.

Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu przekroczy 7000 m2. Hala będzie sumarycznie (z wyposażeniem) kosztować prawie 70 mln. zł. Kontrakt z Mostostalem opiewa na 61,9 mln. zł.