Jubileusz 60-lecia Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki obchodzi w 2012 roku Jubileusz 60-lecia istnienia. Jego początki sięgają 1952 roku kiedy to doszło do podziału ówczesnego Wydziału Elektromechanicznego. Pierwotnie funkcjonował pod nazwą Wydział Mechanizacji Górnictwa i Hutnictwa, a następnie jako Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych. Obecna nazwa została nadana jednostce w 1991 roku.

Wydział zatrudnia 325 pracowników, w tym 220 nauczycieli akademickich i kształci ponad 3700 studentów. Podstawowymi zagadnieniami działalności naukowo-badawczej wydziału od wielu lat są: mechanika, budowa i eksploatacja maszyn, automatyka i robotyka oraz mechatronika.

Uroczyste obchody Jubileuszu 60-lecia Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki odbędą się 13 września 2012 r.

Program obchodów 60-lecia WIMiR

godz. 10:00 - 12:00 sala 100, paw. B-2 - Konferencja Jubileuszowa nt. „Badania statutowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki"

godz. 10:00 - 17:00 pawilon A-0, parter - Sesja posterowa „Badania naukowe na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki"

godz. 13:00 pawilon A-0, Aula Główna AGH uroczyste posiedzenie Rady Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki:

• Gaude Mater Polonia
  • Otwarcie posiedzenia Rady Wydziału przez Dziekana prof. Antoniego Kalukiewicza
  • Wystąpienie JM Rektora AGH prof. Tadeusza Słomki
  • Wystąpienie Dziekana Wydziału prof. Antoniego Kalukiewicza
  • Prof. Zbigniew Engel multi DHC „60 czy 66 lat Wydziału"
  • Wykład prof. Gwidona Szefera multi DHC pt. „Od nano do makro technologii"
  • Wykład prof. Romualda Będzińskiego pt. „Aktualne problemy w implantacji"
  • Wręczenie odznaczeń