Plakat promujący szczepienie. Na pierwszym planie stoi troje studentów. W tle siedziba URSS.

fot. KSAF AGH

Jesteśmy odpowiedzialni. Wysoki poziom zaszczepienia przeciwko COVID-19 w AGH

Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy opublikował dane dotyczące poziomu zaszczepienia przeciwko COVID-19 wśród studentów, doktorantów i pracowników polskich uczelni. Wyniki pokazują, jak bardzo odpowiedzialnie społeczność akademicka AGH podeszła do szczepień.

Poziom zaszczepienia przeciwko COVID-19 w AGH; osoby w pełni zaszczepione:

• pracownicy*: 89,1%,
  • doktoranci: 83,4%,
  • studenci: 78,6%.

* nauczyciele akademiccy, inne osoby prowadzące zajęcia oraz realizujący działalność badawczą

–  Dziękuję całej społeczności AGH za tak liczne skorzystanie ze szczepień przeciwko COVID-19. Dzięki Państwa odpowiedzialnej postawie możemy bezpiecznie prowadzić zajęcia dydaktyczne w formie stacjonarnej. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie. Jesteśmy dzięki temu jedną z najlepiej zaszczepionych grup – powiedział Rektor AGH prof. Jerzy Lis.

Akademia aktywnie zachęcała do szczepień będących ważną częścią strategii w walce z pandemią. Na kampusie działał punkt szczepień. Uruchomiona latem ubiegłego roku specjalna kampania „AGH się szczepi. #UfamyNauce” pokazywała, jak bardzo całej społeczności AGH zależało na jak najszybszym powrocie do nauki i pracy stacjonarnej. Do szczepień oraz korzystania z osiągnięć nauki namawiali studenci działający w Uczelnianej Radzie Samorządu Studentów AGH, muzycy z Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, członkowie Sekcji Wioślarskiej AZS AGH oraz I-ligowi piłkarze ręczni AZS AGH Kraków. Wśród promujących szczepienia znaleźli się także pracownicy Biblioteki Głównej AGH oraz przedstawiciele nauczycieli akademickich.

***

Zebranie danych do analizy było możliwe dzięki połączeniu trzech źródeł: systemu POL-on (Ministerstwo Edukacji i Nauki), bazy szczepień (Ministerstwo Zdrowia) oraz systemu PESEL.