E-książki na platformie De Gruyter w dostępie testowym

Biblioteka Główna AGH informuje o uruchomieniu dostępu testowego do wielodziedzinowej kolekcji e-booków na platformie De Gruyter. Test trwa do końca czerwca 2020 r.

Zasób obejmuje zarówno książki De Gruytera, jak i innych renomowanych wydawnictw, takich jak m.in.: Columbia University Press, Harvard University Press, Princeton University Press. Test obejmuje e-booki wydane do roku 2016 (w sumie około 75 000 tytułów), nowsze publikacje w wyborze.

Książki University of California Press, University of Chicago Press oraz Yale University Press zostaną udostępnione z początkiem maja, ze względu na prace związane z dostosowaniem i aktualizacją platformy De Gruyter.

Wejście do bazy możliwe jest ze strony Biblioteki Głównej AGH –zakładka Aktualności – dostępy testowe.

Biblioteka Główna AGH przypomina o konieczności przestrzegania warunków licencji i praw autorskich. Nieprzestrzeganie tych ustaleń może spowodować zablokowanie dostępu zarówno dla użytkowników łamiących te ustalenia, jak i dla całej uczelni.

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej BG AGH (e-mail: oin(at)bg.agh.edu.pl)