05.07.2012

Centrum Informatyki AGH wśród laureatów konkursu „Kraków mój dom”

W VI edycji plebiscytu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Gazetę Krakowską, w którym mieszkańcy Krakowa wybierają najlepsze inwestycje budowlane, Centrum Informatyki AGH zwyciężyło w kategorii „Architektura użyteczności publicznej”.


Centrum Informatyki AGH.

W ramach konkursu architektonicznego „Kraków mój dom” nagradzane są budynki, które wyróżniają się na mapie miasta i zostały oddane do użytku w ostatnim czasie. Oprócz Centrum Informatyki w tym roku kapitula nagrodziła także budynek mieszkalno-usługowy przy ulicy Kamiennej (w kategorii „Architektura mieszkaniowa”), estakadę nad rondem Ofiar Katynia (w kategorii „Przestrzeń publiczna”) oraz Muzeum Armii Krajowej (w kategorii „Rewitalizacja i rewaloryzacja”).

 

Centrum Informatyki oprócz nagrody w kategorii Architektura użyteczności otrzymało także Nagrodę Specjalną za, jak to uzasadnił przewodniczący kapituły profesor Witold Cęckiewicz, „trafne rozwiązanie urbanistyczne w ograniczonych warunkach przestrzennych istniejącego otoczenia oraz za niezwykle konsekwentne połączenie użytych środków formalnych i współczesnej techniki w kształtowaniu architektury i wnętrz obiektu przy doskonałym rozplanowaniu złożonych funkcji dydaktycznych i miejsc do pracy naukowej”.

 

Warto przypomnieć, że to kolejna nagroda dla Centrum Informatyki AGH. W maju informowaliśmy o nagrodzie „Budowa Roku 2011”, którą przyznał Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 29 czerwca w Urzędzie Miasta.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!