Album jubileuszowy na Targach Książki

Podczas trwających w dniach 24-27 października br. Targów Książki w Krakowie na stoisku Wydawnictw AGH będzie prezentowany m.in. album „100 lat AGH w fotografii | 100 Years of AGH UST in Photographs”.

Swoją ofertę podczas czterodniowego święta literatury tradycyjnie zaprezentują Wydawnictwa AGH. W ofercie Wydawnictw można znaleźć liczne monografie, podręczniki akademickie oraz nowości.

Na stoisku AGH, obok publikacji akademickich, będą prezentowane album „100 lat AGH w fotografii | 100 Years of AGH UST in Photographs” oraz  książeczki popularnonaukowe z serii AGH Junior.

Targi odbywają się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, a Wydawnictwa AGH będą na stoisku B29.

Album „100 lat AGH w fotografii”

Album jubileuszowy „100 lat AGH w fotografii | 100 Years of AGH UST in Photographs” prezentuje wybrane fotografie i dokumenty związane z historią uczelni. Publikacja została podzielona na dziesięć głównych rozdziałów obejmujących kolejne dekady, począwszy od lat 20. XX w. aż czasów współczesnych. Album otwierają przemówienie Rektora AGH, przemówienie Przewodniczącego Komitetu ds. Organizacji Jubileuszu 100-lecia AGH oraz wstęp historyczny. W dalszej części znalazły się: poczet rektorów, symbole tradycji oraz materiały dotyczące starań o powołanie wyższej szkoły górniczej sięgające II połowy XIX w. Osobną częścią jest rozdział „Varia” z fotografiami ze zbiorów prof. Walerego Goetla. W albumie oprócz zdjęć zaprezentowano również archiwalne artykuły prasowe, listy, zestawienia, zaproszenia, plakaty, dyplomy, mapy i różne dokumenty.

Wiele unikatowych materiałów pochodzi m.in. ze zbiorów: Muzeum AGH, Archiwum AGH, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Archiwum Narodowego w Krakowie, Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie oraz Muzeum Krakowa.

Książeczki AGH Junior

Seria popularnonaukowych książeczek dla dzieci wydana przez Dział Informacji i Promocji jest elementem projektu edukacyjnego AGH Junior, w ramach którego pracownicy AGH przedstawiają najmłodszym pasjonujące zagadnienia naukowe. Wiedza techniczna w idealnej dla dziecka formie oraz piękne ilustracje wykonane przez Ingę Widlińską – absolwentkę ASP w Krakowie – sprawią, że lektura będzie wielką przyjemnością dla całej rodziny. W serii ukazało się dotychczas pięć tytułów:

Autor: prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz

Autorzy: dr inż. Jerzy Domżał, mgr Grzegorz Kępisty, mgr inż. Igor Królikowski, mgr inż. Mateusz Malicki, mgr inż. Michał Orliński, dr inż. Mikołaj Oettingen, mgr inż. Anna Przybyszewska

Autor: prof. dr hab. inż. Wojciech Łużny

Autorzy: dr inż. Grzegorz Michta, dr inż. Grzegorz Cempura, prof. dr. hab. inż. Aleksandra Czyrska-Filemonowicz, mgr inż. Oskar Dziuba, mgr inż. Adam Gruszczyński, mgr inż. Joanna Karbowniczek, mgr inż. Joanna Knapczyk, dr hab. inż. Adam Kruk, prof. nadzw., dr Oleksandr Kryshtal, mgr inż. Sebastian Lech, mgr inż. Sara Metwally, dr inż. Kinga Majewska-Zawadzka, dr hab. inż. Władysław Osuch, prof. nadzw., dr inż. Bogdan Rutkowski, dr hab. inż. Urszula Stachewicz, mgr inż. Piotr Szewczyk, mgr inż. Daniel Ura, dr inż. Maciej Ziętara

Album jubileuszowy oraz książeczki AGH Junior dostępne są w sprzedaży w Sklepie Internetowym AGH

Ofertę Wydawnictw AGH można znaleźć na stronie Księgarni Wydawnictw AGH