AGH w międzynarodowym rankingu cytowań

Akademia Górniczo-Hutnicza z ponad 28 tysiącami cytowań znalazła się na trzecim miejscu wśród polskich uczelni technicznych w opublikowanym międzynarodowym rankingu cytowań Transparent Ranking.

W zestawieniu znalazło się 75 polskich szkół wyższych. Pięć najwyżej  notowanych uczelni technicznych to:

• Politechnika Warszawska (732 miejsce)
  • Politechnika Poznańska (1135 miejsce)
  • Akademia Górniczo-Hutnicza (1281 miejsce)
  • Politechnika Wrocławska (1302 miejsce)
  • Politechnika Łódzka (1354 miejsce)

Pierwszą dziesiątkę Transparent Ranking zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Na pierwszym miejscu uplasował się Harvard University z liczbą prawie 1,5 mln cytowań.

Ranking obejmuje 5 tysięcy uczelni z całego świata. Zostały one uszeregowane według jednego kryterium – liczby cytowań prac naukowych zarejestrowanych na indywidualnych profilach Google Scholar, które jest narzędziem przeznaczonym dla naukowców i służy do automatycznego monitoringu liczby cytowań własnych prac. Zestawienie opracowała hiszpańska instytucja badawcza Cybermetrics Lab przygotowująca Webometrics Ranking of World Universities. Wyniki zgromadzone w Transparent Ranking zostaną wykorzystane jako jedno z kryteriów najbliższej edycji Ranking Web of Universities 2017.

Wyniki rankingu