AGH partnerem Programu ChemHR

Z inicjatywy Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji Akademia Górniczo-Hutnicza została partnerem programu kształcenia kadr dla przemysłu chemicznego ChemHR.

Program ChemHR, koordynowany przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego, wspiera współpracę na linii uczelnie–przemysł. Daje partnerom –  najlepszym polskim uczelniom technicznym oraz przedsiębiorstwom sektora chemicznego – możliwość zaangażowania się w praktyczny rozwój zawodowy studentów poprzez udział w przygotowaniu i prowadzeniu seminariów przemysłowych. Ich głównym celem jest przybliżenie praktycznych aspektów pracy w przemyśle chemicznym, a także związanych z nim tzw. funkcji wsparcia, obejmujących m.in. transport i dystrybucję, produkcję, handel chemikaliami, zakup podstawowych surowców produkcyjnych, energetykę, BHP i bezpieczeństwo procesowe oraz ochronę środowiska, innowacyjność i społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR). Udział w takich seminariach umożliwia przyszłym absolwentom dostosowanie swojej wiedzy do potrzeb rynku pracy i zdobycie doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów.

Partnerami honorowym programu są Krajowa Izba Gospodarcza oraz Zespół Parlamentarny ds. Przemysłu Chemicznego.

Pozostali partnerzy naukowi to: Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej, Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej, Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

Szczegółowe informacje.