21.04.2017

AGH na największych targach przemysłowych Hannover Messe


Próżniowy system do nanoszenia cienkich warstw i wytwarzania nanocząstek, ACMiN AGH

Innowacyjny rurociągowiec z AGH – potrafi poruszać się zarówno w poziomie jak i w pionie

W dniach 24–28 kwietnia w Hanowerze odbędą się największe targi przemysłowe na świecie. Polska jest w tym roku krajem partnerskim wydarzenia i będzie promować się promować pod hasłem „Smart means Poland”, a reprezentację na targach będzie mieć również AGH.

ACMiN AGH w strefie NCBR

Polskie stoisko narodowe (hala nr 3) będzie największym stoiskiem na targach. Na ponad 1200 m2, w tym na stoisku Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, zostanie zaprezentowany szereg nowatorskich technologii i produktów stworzonych przez polskie firmy i jednostki naukowe. Jednym z elementów również będzie prezentacja oferty i możliwości polskich centrów badawczych. Uczestnicy targów, dzięki przygotowanym przez NCBR „wirtualnym spacerom”, przeniosą się do nowoczesnych polskich laboratoriów, świadczących usługi w zakresie B+R dla biznesu i instytucji naukowych. Obok Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH, na targach zaprezentują się także Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Centrum Cyklotronowe Bronowice IFJ PAN, Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

SciTech Poland: robot do prac inspekcyjnych

Drugim polskim stoiskiem będzie zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego strefa SciTech Poland (hala nr 2), która jest komplementarna ze strefą NCBR. Na ponad 400 m2 goście i uczestnicy targów poznają najciekawsze wynalazki z polskich uczelni, instytutów badawczych oraz innowacyjne rozwiązania stworzone przez polskich studentów. Odwiedzający stoisko SciTech zobaczą m.in. rurociągowca do prac inspekcyjnych zaprojektowanego przez Michała Ciszewskiego, doktoranta z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Łącznie w strefie zostanie zaprezentowanych 27 wynalazków, które można poznać na stronie SciTech Poland.