AGH i Ericpol podpisały umowę o współpracy

7 maja 2012 r. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisała umowę o współpracy z jedną z wiodących w kraju spółek z sektora IT - firmą Ericpol.

Podpisana umowa to usankcjonowanie dotychczasowej współpracy między Ericpolem a uczelnią, jak również rozszerzenie jej w zupełnie nowych obszarach. Partnerstwo naukowe zakłada prowadzenie wspólnych projektów naukowo-badawczych, badań i ekspertyz, organizację praktyk studenckich, seminariów, sympozjów, konferencji i szkoleń, a także kursów specjalistycznych i studiów podyplomowych.

Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w sali konferencyjnej Rektoratu AGH. Umowę parafowali Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju AGH, prof. Jerzy Lis oraz Pan Paweł Szczerkowski, Dyrektor Generalny firmy Ericpol.

- Firma konkuruje na rynku międzynarodowym. Musimy być najlepsi w obszarach efektywności, elastyczności, kompetencji i innowacji. O tym wszystkim decydują ludzie, którzy tworzą firmę i organizacje, z którymi firmy współpracują. AGH to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce i współpraca z nią będzie miała znaczenie dla firmy i dla jej pozycji na rynku - powiedział Paweł Szczerkowski, Dyrektor Generalny firmy Ericpol. Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju AGH, prof. Jerzy Lis, dodaje: - Współpraca z firmą Ericpol jest w dużej mierze naturalna - w krakowskim oddziale firmy pracuje przecież mnóstwo naszych absolwentów. Cieszę się, że teraz uda nam się tę współpracę jeszcze bardziej zacieśnić. Skorzystają na tym m.in. nasi studenci.

Ericpol, największy polski eksporter sektora IT w Polsce, od 21 lat świadczy usługi outsourcingu, consultingu, dostarcza rozwiązania dedykowane w obszarach telekomunikacji, komunikacji M2M (machine-to-machine), UX (user experience), usług medycznych, bankowości i rozwiązań dla biznesu. Grupa Ericpol posiada 3 biura w Krakowie, Łodzi i Warszawie oraz centra produkcyjne na Białorusi, Ukrainie i w Szwecji, zatrudniając obecnie 1400 pracowników. W 2011 roku Ericpol został zakwalifikowany jako „Rising Star" w rankingu 100 najlepszych dostawców usług outsourcingowych i doradczych na świecie tworzonego przez stowarzyszenie IAOP (International Association of Outsourcing Professionals). Ericpol znalazł się również na liście 500 największych na świecie dostawców oprogramowania i usług teleinformatycznych.