12.01.2012

Absolwenci AGH zajęli II i III miejsce w konkursie na pracę dyplomową w technologii Java

Czworo absolwentów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej zostało wyróżnionych w VI edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace dyplomowe w technologii Java, organizowanego przez firmę e-point.


VI edycja konkursu "e-point SA" dedykowana była rozwiązaniom internetowym realizowanym w technologii Java. Jury swoją decyzję podjęło na podstawie szczegółowej analizy kilkudziesięciu nadesłanych prac. 11 stycznia 2012 r. nastąpiło ogłoszenie wyników: nagrodę główną zdobyli Damian Nowak i Wojciech Hryniewski z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.


Drugie miejsce i nagroda w wysokości 5 tys. zł przypadło w udziale dwójce absolwentów WEAIiE AGH - Annie Potępie i Piotrowi Płonce. W opinii jury autorzy pracy pt. "Uniwersalna, otwarta platforma usług tłumaczenia iteracyjnego", przedstawili bardzo nowatorskie podejście do palącego problemu dostępu do treści z internetu dla osób nie znających konkretnego języka.

 

Trzecie miejsce również zajęli absolwenci AGH (nagroda 3 tys. zł) - nagrodzona została praca magisterska pt. "Środowisko do monitorowania pozycji obiektów rzeczywistych z wykorzystaniem urządzeń mobilnych". Jej twórcami są Kamil Burczyk i Piotr Krawiec, również z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH.

 

W komunikacie jury konkursu podkreślono: „[...] na szczególne nasze uznanie zasługują prace prowadzone przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, gdzie poza perfekcyjnym stosowaniem technologii mamy do czynienia z ciekawym i atrakcyjnym doborem tematów prac. Absolwenci tej uczelni już czwarty rok z rzędu znaleźli się w gronie laureatów naszego konkursu".