Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

Akcja szczepień przeciw COVID-19 w AGH

AGH została uwzględniona w programie szczepień w zakładach pracy organizowanym przez Ministerstwo Zdrowia.Uczelnia otrzymała zapewnienie o dostawie szczepionki Pfizer.Szczepienia prowadzone będą w dniach 7–19 czerwca 2021 r. w budynku S-2 („Krakus”, ul. Reymonta 15) codziennie: w godz. 8.00–20.00 w dni robocze oraz w godz. 9.00–16.00 w soboty i niedziele.

Podstawowe założeniach organizacyjne akcji szczepień w AGH:

  • Rejestracja na konkretny termin szczepienia odbywać się będzie za pośrednictwem platformy rejestracja.agh.edu.pl, która ruszyła 21 maja br. o godz. 9.00.
  • Każdy pracownik, doktorant oraz student AGH posiada automatycznie uprawnienia do logowania i wyboru terminu szczepienia.
  • Pracownicy, studenci i doktoranci będący obcokrajowcami mogą być zgłoszeni do szczepienia przez jednostki organizacyjne, które otrzymają szczegółowe wytyczne w tym zakresie.
  • Kierownicy jednostek organizacyjnych będą mogli również zgłosić do szczepienia osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, świadczących usługi, stałych partnerów i współpracowników przebywających na terenie uczelni. Po akceptacji osoby te otrzymają dostęp do platformy rejestracyjnej na równi z innymi członkami wspólnoty uczelni (szczegółowe wytyczne – plik pdf oraz zgoda na przetwarzanie danych – plik docx).
  • Szczepienie drugą dawką odbywać się będzie dokładnie po 35 dniach (5 tygodniach) –  w tym samym miejscu, w tym samym dniu tygodnia i o tej samej godzinie co szczepienie pierwszą dawką.
  • Możliwość zaszczepienia innych osób, a przede wszystkim członków rodzin, zostanie określona po ocenie stanu rezerwacji puli przydzielonych szczepionek. Decyzja zostanie przekazana do wiadomości odrębnym komunikatem.
  • Ze względu na planowane szybkie tempo szczepień (osiem osób w ciągu 10 minut) wymagane jest punktualne stawianie się na wybraną godzinę.
  • Poza wyborem określonego terminu rejestrujący się będzie miał możliwość złożenia deklaracji „mobilnego ochotnika”, z którym zespół koordynacyjny podejmie kontakt, jeśli powstaną luki z powodu niestawienia się zarejestrowanych wcześniej osób.


Władze uczelni gorąco zachęcają społeczność akademicką do skorzystania z możliwości zaszczepienia się na terenie Akademii w czasie pracy, zajęć czy sesji egzaminacyjnej.

AGH prowadzi wszelkie starania, by być „uczelnią bezpieczną”. 1 października 2021 r. to planowany termin przywrócenia normalnego trybu funkcjonowania.

Wszelkie wątpliwości, pytania lub wnioski należy kierować na adres e-mail rejestracja(at)agh.edu.pl oraz telefonicznie na nr tel. 12 617 47 48.

Stopka