Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Zmarła Kwestor AGH Maria Ślizień

Biało czarne zdjęcie kobiety w średnim wieku. Kobieta o krótkich włosach pozuje do zdjęcia lekko się uśmiechając. Nosi ciemny żakiet i białą bluzkę.

Zmarła Kwestor AGH Maria Ślizień

Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej z wielkim smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci Kwestor AGH Marii Ślizień, od ponad 30 lat związanej zawodowo z naszą uczelnią.

W Pani Kwestor, a dla wielu – Marysi, tracimy osobę, dla której dobro i sprawne funkcjonowanie uczelni w obszarze finansów były wartością nadrzędną.

Dzięki Jej ogromnemu zaangażowaniu na przestrzeni lat uczelnia mogła stabilnie funkcjonować, mimo wielu przeciwności.

Będąc członkinią Kolegium Rektorskiego, dała się poznać jako osoba profesjonalnie zarządzająca finansami uczelni. Przez lata aktywnie uczestniczyła także w Konferencji Kanclerzy i Kwestorów Polskich Uczelni Technicznych.

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Odeszła od nas osoba oddana uczelni, o pogodnym usposobieniu, wielbicielka podróży, gór, teatru i słońca, zawsze służąca pomocą i wsparciem.

Mężowi Robertowi i Najbliższym Zmarłej wyrazy ogromnego współczucia składają Rektor wraz z Kolegium Rektorskim, Senat oraz społeczność uczelni.

***

Informacja o pogrzebie

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w Klasztorze Sióstr Norbertanek (Kraków, ul. Tadeusza Kościuszki 88) w piątek, 17 listopada, o godzinie 12.00. Po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Salwatorskim (Kraków, al. Jerzego Waszyngtona).

Rodzina Zmarłej prosi o nieprzynoszenie kwiatów, a w zamian wrzucenie datku na Krakowskie Hospicjum św. Łazarza. Będzie taka możliwość podczas ceremonii.

Bliscy Zmarłej proszą także o nieskładanie kondolencji.

Informacje organizacyjne

Ze względu na remont mostu Dębnickiego oraz ulicy Kościuszki dojazd do klasztoru jest mocno utrudniony, poważnym problemem jest znalezienie w tej okolicy miejsca parkingowego. W związku z tym dla wszystkich osób, które chcą uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej, organizowany jest transport z kampusu AGH do klasztoru oraz powrotny, po zakończeniu uroczystości – z cmentarza na kampus. Samochody osobowe będzie można zostawić na specjalnie zarezerwowanych miejscach parkingowych na terenie kampusu AGH (wjazd przez bramę główną przy ul. Reymonta 7).

Autobusy MPK podstawione będą w okolicach bramy głównej AGH. Odjazd o godz. 11.15.

Stopka