Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Zbiórka przedmiotów na kiermasz charytatywny Biblioteki Głównej AGH

Zdjęcie prezentujące dłonie przekazujące sobie czerwone serce.

fot. Dreamstime

Zbiórka przedmiotów na kiermasz charytatywny Biblioteki Głównej AGH

Po raz dziewiąty Biblioteka Główna AGH planuje zorganizować kiermasz charytatywny. Dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację małej Olgi, córeczki Anny Wesołowskiej – pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.

Anna Wesołowska od wielu lat jest zaangażowana w działania mające na celu poprawę dostępności AGH dla osób ze szczególnymi potrzebami, a jej wiedza i doświadczenie stanowią jeden z filarów działalności BON AGH. Zawsze ciepła, empatyczna, z życzliwością podchodzi do studentów i ich często skomplikowanych problemów. Od początku też współpracuje z Biblioteką Główną przy organizacji kiermaszów.

Niestety życie pisze różne scenariusze i teraz to Anna i jej córeczka potrzebują pomocy. Zdiagnozowany jeszcze przed narodzinami zespół Downa to dopiero początek obciążeń, z jakimi musi borykać się dziewczynka. Olga urodziła się jako wcześniak, z wadą serca, zespołem zaburzeń oddychania. Pierwsze 10 tygodni życia spędziła na oddziale neonatologii. I choć teraz szczęśliwie przebywa już z rodzicami, to ciągle wymaga opieki lekarzy specjalistów i kosztownej rehabilitacji. Tylko intensywna rehabilitacja oraz specjalistyczne leczenie są w stanie zapewnić małej Oldze jak najlepszą przyszłość. Rodzice Olgi walczą na wszystkie możliwe sposoby, wymaga to jednak sporych nakładów finansowych.

Do tej walki możemy się dołączyć i my – społeczność AGH – dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc.

Wzorem lat ubiegłych można wspomóc akcję, przekazując na ten cel książki drukowane (w dobrym stanie), audiobooki, płyty z muzyką, filmami, programami, itp. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt do 12 maja br. z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej BG AGH (I piętro, pokój 121, tel. 617 32 15 lub 617 32 43).

Datę kiermaszu poznamy pod koniec kwietnia.

Akcję wspiera Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.

Stopka