Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Wicemistrzostwo kolarzy i kolarek górskich w AMP

Grupowe zdjęcie drużyny kolarzy i kolarek AGH (w sumie 13 osób), ubranych w stroje startowe w uczelnianych barwach. Wszyscy mają zawieszone na szyi medale. Jeden z zawodników trzyma w dłoniach pamiątkową statuetkę.

Wicemistrzostwo kolarzy i kolarek górskich w AMP

Drużynowe wicemistrzostwo wywalczyli kolarze i kolarki z AZS AGH w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Ponadto jedna z naszych zawodniczek – Joanna Głowacka – zdobyła dwa medale indywidualne: srebro w wyścigu ze startu wspólnego oraz brąz w jeździe indywidualnej na czas.

W kategorii Uczelni Technicznych AGH wywalczyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej, a w klasyfikacji kobiet w obu konkurencjach indywidualnych całe podium zajęły nasze zawodniczki: Joanna Głowacka, Larysa Lubowiecka i Natalia Czop.

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim odbyły się w terminie 9–11 maja 2023 r. w Krakowie. Ich organizatorem był Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej.

Ponad 200 zawodników i zawodniczek z 50 uczelni pokonywało trasy na terenie Lasku Wolskiego. Runda, po której rywalizowali kolarze, liczyła 4 kilometry długości i około 180 metrów przewyższenia.

W tym roku, z uwagi na zmiany w regulaminie technicznym, klasyfikacja generalna (drużynowa) była prowadzona wspólnie dla kobiet i mężczyzn.

Stopka