Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

W AGH odbyła się konferencja poświęcona zagrożeniom dla bezpieczeństwa narodowego

Zdjęcie wykonane w auli AGH podczas konferencji. Widoczni siedzący w rzędach uczestnicy, w tym wielu mundurowych. Przy mównicy stoi prelegent - Marcin Ociepa. Za jego plecami, na dwóch dużych ekranach wyświetlana jest prezentacja.

fot. CKiM AGH

W AGH odbyła się konferencja poświęcona zagrożeniom dla bezpieczeństwa narodowego

29 listopada 2022 r. w AGH odbyła się konferencja poświęcona zagrożeniom dla bezpieczeństwa narodowego w perspektywie trwającego w Ukrainie konfliktu zbrojnego.

Spotkanie otworzył oraz prowadził Rektor AGH prof. Jerzy Lis.

W pierwszej części wystąpił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Marcin Ociepa, który wygłosił krótki wykład zatytułowany Świat od nowa. Wnioski z rosyjskiej agresji na Ukrainę dla polskiej polityki zagranicznej i obronnej. Zwrócił w nim uwagę na najważniejsze zagrożenia związane z trwającą wojną oraz na konsekwencje jakie ma ona dla sytuacji geopolitycznej świata.

W drugiej części na zaproszenie Rektora informację o działaniach AGH wpisujących się m.in. w bieżącą agendę NATO w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa przedstawili dyrektor Centrum Cyberbezpieczeństwa AGH Izabela Albrycht oraz Koordynator ds. Informatyzacji AGH prof. Marek Kisiel-Dorohinicki.

Spotkanie zakończone zostało krótką dyskusją oraz informacją dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych prof. Pawła Pichniarczyka na temat działalności instytutu w zakresie bezpiecznych technologii dostarczanych na potrzeby przemysłu zbrojeniowego w Polsce.

Stopka