Dokument nr 18/VIII Konferencji Rektorów Akademickich Szkół PolskichStanowisko Zgromadzenia Plenarnego KRASP z dnia 29 maja 2021 r. w sprawie promocji programu szczepień przeciw COVID-19

Drogie Studentki i Doktorantki,
Drodzy Studenci i Doktoranci,
Wspólnoto Akademicka!

Wiedza winna odgrywać w społeczeństwie właściwą rolę, a w środowisku akademickim w szczególności.

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich jest zaniepokojona ostatnimi wystąpieniami przeciwko szczepieniom i atakom na uczelnie za podjęcie właściwych działań w tym zakresie.

Jesteśmy przekonani, że realizacja programu szczepień przeciw COVID-19 jest fundamentalna dla zdrowia obywateli, funkcjonowania instytucji publicznych i gospodarki. Jest też warunkiem koniecznym do zapewnienia bezpiecznego dostępu do kultury, edukacji oraz powrotu do normalnego działania systemu szkolnictwa wyższego.

Kierując się zatem ideą wzajemnego szacunku i odpowiedzialności, jesteśmy przekonani, że dzięki konsekwentnej realizacji szczepień wkrótce będziemy mogli wspólnie funkcjonować w warunkach niezagrażających naszemu zdrowiu.

prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk
Przewodniczący KRASP

Do pobrania Stanowisko Zgromadzenia Plenarnego KRASP w sprawie promocji programu szczepień przeciw COVID-19 - PDF