Srebro dla piłkarzy ręcznych w rozgrywkach AMP

Grupowe zdjęcie drużyny wykonane na boisku. Zawodnicy są w strojach startowych, na ich twarzach maluje się radość. Przed nimi stoi pamiątkowy puchar.

fot. Arkadiusz Modliński

Srebro dla piłkarzy ręcznych w rozgrywkach AMP

Męska drużyna AZS AGH wywalczyła wicemistrzostwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej.

Nasz zespół wygrał wszystkie mecze fazy grupowej przeciwko: UMCS Lublin, Politechnice Gdańskiej i Politechnice Rzeszowskiej. Następnie odniósł zwycięstwa: w ćwierćfinale z Uniwersytetem Rzeszowskim (34:16) i w półfinale z Politechniką Warszawską (25:18). W finale spotkał się z organizatorami turnieju – Politechniką Opolską. Mecz zakończył się wynikiem 21:16.

Naszego zawodnika – Piotra Sądowicza – uznano za najlepszego bramkarza turnieju.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej odbyły się w dniach 25–28 maja 2023 r. w Opolu. Ich organizatorem był AZS Politechniki Opolskiej. W turnieju zagrało po 16 żeńskich i męskich drużyn reprezentujących 20 uczelni.

Klasyfikacja generalna mężczyzn

1. Politechnika Opolska
2. Akademia Górniczo-Hutnicza
3. Politechnika Warszawska