Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Spotkanie z Prezesem Państwowej Agencji Atomistyki

Na zdjęciu stojący obok siebie uczestnicy spotkania. Zdjęcie wykonane w gabinecie Rektora AGH.

fot. archiwum AGH

Spotkanie z Prezesem Państwowej Agencji Atomistyki

Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski spotkali się z Prezesem Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) Andrzejem Głowackim. Spotkanie odbyło się 10 maja 2023 r. w AGH.

Rozmowy dotyczyły współpracy AGH z PAA w obszarach kształcenia studentów, doradztwa technicznego oraz opiniowania projektów dotyczących potencjalnej infrastruktury jądrowej w Polsce.

Państwowa Agencja Atomistyki to jedna z kluczowych instytucji zaangażowanych w realizację programu polskiej energetyki jądrowej. Głównym zadaniem PAA jest zapewnienie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej kraju. Misja ta realizowana jest m.in. poprzez sprawowanie państwowego dozoru działalności mogących powodować narażenie na promieniowanie jonizujące, systematyczną ocenę sytuacji radiacyjnej kraju, podejmowanie odpowiednich działań w przypadku powstania zdarzeń radiacyjnych, współpracę w zakresie bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej wynikających z traktatów, konwencji oraz umów międzynarodowych.

Stopka