Sobota Informacyjna w Małopolskim Urządzie Wojewódzkim - już 12 lutego!

Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, iż w sobotę 12 lutego 2022 r., w godzinach od 8:00 do 16:00, w siedzibie Wydziału Spraw Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (ul. Przy Rondzie 6) odbędzie się Sobota Informacyjna.

Podczas wydarzenia możliwe będzie:

• złożenie wniosku dotyczącego zmiany do decyzji (przy zmianie pracodawcy, bez zmiany okresu ważności zezwolenia) po wcześniejszej rezerwacji terminu,
  • złożenie wniosku dotyczącego legalizacji pobytu po wcześniejszej rezerwacji terminu,
  • dołączenie dokumentów do spraw w toku,
  • uzyskanie bezpłatnej pomocy w zakresie przygotowania/sprawdzenia wniosku,
  • uzyskanie informacji ogólnych dotyczących zmian w legalizacji pobytu i pracy w związku z nowelizacją ustawy,
  • uzyskanie szczegółowych informacji co do stanu sprawy w toku,
  • odebranie karty pobytu po wcześniejszej rezerwacji terminu i przedłożeniu papierowego potwierdzenia opłaty (nie dotyczy osób, które dokonały opłaty przez system Paybynet).

Aby dokonać rezerwacji terminu na złożenie wniosku, należy wysłać wiadomość e-mail zatytułowaną: „Sobota informacyjna – legalizacja pobytu” przy wniosku dotyczącego legalizacji pobytu oraz „Sobota informacyjna – zmiana do decyzji” przy wniosku dotyczącego zmiany do decyzji na adres: rezerwacja.opt(at)muw.pl  z poniższymi danymi:

1. Imię
  2. Nazwisko,
  3. Obywatelstwo,
  4. Data Urodzenia,
  5. Numer telefonu,
  6. Obecna podstawa legalnego pobytu (np. karta pobytu, wiza krajowa + kraj wydający, wiza schengen + kraj wydający, ruch bezwizowy),
  7. Termin wygaśnięcia obecnej podstawy legalnego pobytu,
  8. Podstawa składania wniosku (np. praca, studia, pobyt z cudzoziemcem).

Po wysłaniu wiadomości e-mail należy oczekiwać na zwrotne potwierdzenie zawierające godzinę spotkania.

Więcej informacji: https://infoopt.pl/sobota-informacyjna-w-wydziale-spraw-cudzoziemcow-12-02-2022-r/

Zapraszamy!