Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

SKN Integra na podium zawodów pojazdów autonomicznych w Korei Południowej

Na zdjęciu bolid SKN Integra AGH oraz plansza informująca o zajęciu 3. miejsca na zawodach.

Fot. archiwum SKN Integra AGH

SKN Integra na podium zawodów pojazdów autonomicznych w Korei Południowej

Zespół studentów działających w SKN Integra AGH zajął trzecie miejsce w zawodach F1TENTH, które odbyły się w Korei Południowej. Na starcie do rywalizacji stanęły autonomiczne bolidy w skali 1:10 zbudowane na bazie zdalnie sterowanych pojazdów RC (ang. Radio Controlled), wyposażone w LIDAR (ang. Light Detection and Ranging) oraz opcjonalnie kamerę głębi.

Do zawodów zakwalifikowało się 10 drużyn, głównie z Azji. Zespół z AGH był jedynym reprezentantem Europy. Rywalizacja rozpoczęła się od tzw. próby czasowej, podczas której każdy z bolidów jeździł po torze przez 5 minut. Na wynik końcowy składała się liczba pokonanych okrążeni oraz najlepszy czas jednego okrążenia. Na podstawie tych danych ustalano harmonogram startów wyścigów 1 na 1. Zespół z AGH wygrał dwa z trzech wyścigów, rywalizując z zespołami z Tajlandii i Korei Południowej. 

Nad bolidem pracowało czworo członków SKN Integra AGH: Aleksandra Lis, Artur Morys–Magiera, Jakub Pudło oraz Andrzej Papierok. Wszyscy studiują na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, przy którym działa Integra.

Udział w zawodach był możliwy dzięki finansowaniu z programu Najlepsi z Najlepszych 4.0. Zespół planuje już start w najbliższych zawodach F1TENTH w Londynie. 

Zawody F1TENTH Korea Championship odbyły się w dniach 12–13 grudnia 2022 r. na wyspie Jeju. Wydarzenie było częścią konferencji The Annual Autumn Conference of the Korean Society of Manufacturing Technology Engineers (KSMTE) 2022. 

Fot. archiwum SKN Integra AGH

Na zdjęciu troje studentów AGH (jedna kobieta, dwóch mężczyzn). Stoją obok siebie, na twarzach mają maseczki ochronne. Stojąca po lewej stronie studentka trzyma w dłoniach flagę AGH; student stojący pośrodku – bolid, student po prawej – laptop. Zdjęcie wykonane jest w hali, widoczne są ściany oraz podłoga, na której ułożony jest specjalnie przygotowany tor wyścigowy dla bolidów.

Stopka