Rozstrzygnięcie XXXIV edycji Konkursu o Nagrodę Imienia Profesora Władysława Taklińskiego

Jury Konkursu o Nagrodę Imienia Profesora Władysława Taklińskiego rozstrzygnęło XXXIV edycję Konkursu i podjęło decyzję o przyznaniu w roku 2021 dwóch równorzędnych nagród II stopnia i dwóch równorzędnych nagród III stopnia.

Nagrody II stopnia otrzymali:

• prof. dr hab. inż. Bogusław Cyganek z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji za opracowanie nowatorskich metodyk nauczania podstaw informatyki i języków programowania dla studentek i studentów kierunków technicznych oraz autorstwo podręcznika „Introduction to Programming with C++ for Engineers” wydanego przez wydawnictwa Wiley-IEEE;
  • dr hab. inż. Marcin Niemiec, prof. AGH z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji za wprowadzenie nowatorskiej metody kształcenia studentek i studentów kierunków informatycznych poprzez udział w debatach oksfordzkich oraz przygotowanie i prowadzenie szeregu nowych przedmiotów z dziedziny bezpieczeństwa sieci i systemów teleinformatycznych wraz z opracowaniem materiałów dydaktycznych.

Nagrody III stopnia otrzymali:

• dr inż. Adam Jabłoński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki za autorstwo skryptu „Condition Monitoring Algorithms in MATLAB” wydanego przez Springer Nature Switzerland AG oraz stworzenie rozbudowanej platformy naukowej na serwerze AGH związanej ze skryptem;
  • dr inż. Paweł Janowski z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej za bogatą działalność edukacyjną i popularyzatorską w tym wykorzystanie technik multimedialnych, pokazów i stanowisk interaktywnych oraz przekazu internetowego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!