Reprezentacja AGH na Forum Przemysłu 4.0

Naukowcy z AGH wystąpili podczas konferencji „Uczelnie i partnerzy przemysłowi wspólnie budują Przemysł 4.0”, która odbyła się w ramach Forum Przemysłu 4.0 towarzyszącemu targom ITM Industry Europe w Poznaniu.

Dr hab. inż. Ireneusz Dominik, prof. AGH z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz dr hab. inż. Paweł Skruch, prof. AGH z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej przedstawili prezentację pt. Zastosowanie okularów MR do współpracy z cyfrowym bliźniakiem i w procesie projektowania pojazdów autonomicznych.

W konferencji wzięły udział polskie uczelnie techniczne zaangażowane w tworzenie klastra Przemysłu 4.0, prezentując swój dorobek w tej tematyce. Wydarzenie było otwarte dla uczestników targów: wystawców i odwiedzających, zatem tematyka była skupiona na zastosowaniach praktycznych i możliwości współpracy uczelni z szeroko rozumianym przemysłem.