Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Porozumienie z firmą FABIOS

Na zdjęciu siedzący za stołem sygnatariusze umowy w trakcie podpisywania dokumentu. Zdjęcie wykonane w sali konferencyjnej.

fot. Zbigniew Sulima

Porozumienie z firmą FABIOS

3 kwietnia 2023 r. AGH zawarła z firmą FABIOS SA porozumienie w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy.

Współpraca będzie polegać przede wszystkim na realizacji wspólnych prac badawczych, projektów, wymiany studenckiej z zakresu efektywności energetycznej, magazynowania energii, ciepła i chłodu, gospodarki obiegu zamkniętego, odnawialnych źródeł energii, produkcji i wykorzystania wodoru, technologii kogeneracji.

Porozumienie podpisali Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski i Prezes Zarządu FABIOS SA Marek Kural. W podpisaniu porozumienia uczestniczyli przedstawiciele dwóch wydziałów AGH: Energetyki i Paliw oraz Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Koordynatorami porozumienia zostali:

  • ze strony AGH prof. Jacek Leszczyński, Wydział Energetyki i Paliw,
  • ze strony FABIOS SA mgr inż. Krzysztof Knapik.

***

FABIOS SA jest producentem osłonek kolagenowych tradycyjnych i jadalnych, prostych i wiankowych oraz folii kolagenowej. W trakcie działalności zakład rozbudowywał się, zdobywał kolejne rynki zbytu i poprawiał technologię produkcji. Osłonki kolagenowe są produkowane w różnych typach, kalibrach, kolorach i trafiają do zakładów mięsnych w Polsce, Unii Europejskiej, a także do krajów Europy Wschodniej, Azji, Ameryki i Australii. Wprowadzane przez firmę nowe rozwiązania i produkty pozwalają być konkurencyjnym na światowym rynku. FABIOS SA jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w regionie południowej Małopolski, a sukces firmy związany jest z konsekwentną polityką doskonalenia i rozwijania procesu technologicznego, poszanowania środowiska naturalnego, wykształconej kadry pracowników, a przede wszystkim stałego monitorowania potrzeb i oczekiwań odbiorców, czego przykładem jest wprowadzenie systemów: IFS Food v 6.1, ISO 22000 :2018, ISO 9001:2015, ISO 50001:2018, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018.

 

Stopka