Podpisanie umowy partnerskiej z WSB-NLU

Sala konferencyjna w bud. A0. Od lewej stoją ubrani w garnitury Rektor WSB-NLU, a obok niego Rektor Jerzy Lis. W lewych dłoniach trzymają ciemnozielone teczki z logo AGH z podpisanym porozumieniem, prawe dłonie podają sobie w geście gratulacji. Za nimi, na ścianie wiszą gabloty w których zamieszczone są godło AGH oraz insygnia władzy: berło i topór ceremonialny.

Podpisanie umowy partnerskiej z WSB-NLU

21 listopada 2022 r. AGH oraz Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu podpisały umowę partnerską.

Uczelnie zadeklarowały współpracę obejmującą działalność badawczo-rozwojową, w szczególności dotyczącą nauk inżynieryjno-technicznych, ścisłych i społecznych. Porozumienie prowadzi do wzmocnienia potencjału obu stron w zakresie innowacyjnej edukacji, nowoczesnego zarządzania oraz informatyzacji.

Podczas spotkania Rektor AGH prof. Jerzy Lis wraz z Rektorem WSB-NLU dr. Dariuszem Woźniakiem podkreślili istotę współpracy. Jej wynikiem będzie uzyskanie jeszcze efektywniejszych rezultatów podczas tworzenia i rozwijania produktów oraz usług ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych). Wzajemne wsparcie w rozwoju cyfryzacji poprzez wymianę technologii i doświadczeń wspomoże dalszy rozwój nie tylko obu instytucji, ale również innych uczelni. Zespołowa realizacja ambitnych projektów, obejmujących badania naukowe i prace rozwojowe, będzie stanowić kolejny, ważny krok w kierunku redukcji długu technologicznego w sektorze polskiego szkolnictwa wyższego.