Okiem spottera – wystawa w Bibliotece Głównej AGH

Biblioteka Główna zaprasza na wystawę „Okiem spottera”, prezentującą modele lotnicze z kolekcji pana Szymona Wolana oraz zdjęcia jego autorstwa.

Wystawa została objęta patronatem Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków–Balice. Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca br.

Szymon Wolan jest absolwentem warszawskiej Wyższej Szkoły Zarządzania (Polish Open University). Od 1997 roku jest związany z branżą lotniczą. Doświadczenie lotnicze zdobywał m.in. w Polskich Liniach Lotniczych LOT, Centralwings oraz w hiszpańskiej Iberii. Jego pasją jest fotografia lotnicza oraz kolekcjonerstwo modeli samolotów. Fotografie Szymona Wolana prezentowane były podczas wystaw w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Bibliotece „Pod Aniołem” w Zabierzowie oraz w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida w Nowej Hucie.