Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Nowości w ofercie dla kandydatów na studia

Studenci (trzech mężczyzn, jedna kobieta) stoją na schodach w jednym z budynków na kampusie.

fot. KSAF AGH

Nowości w ofercie dla kandydatów na studia

Podczas tegorocznej letniej rekrutacji kandydaci i kandydatki na studia I stopnia w AGH mogą wybierać spośród 68 kierunków. Czeka na nich 4825 miejsc. Rejestracja w serwisie e-Rekrutacja potrwa od 5 czerwca do 12 września i obejmie cztery cykle. W ofercie pojawiło się kilka nowości. Są też kierunki prowadzone w języku angielskim.

Osoby, które planują studia II stopnia, mają do wyboru 23 kierunki. Przygotowano dla nich 682 miejsca. W tym wypadku rejestracja potrwa od 19 czerwca do 13 września, a rekrutacja odbędzie się w dwóch cyklach.

Nowości w tegorocznej ofercie kształcenia

studia I stopnia

•    Ekoprojektowanie i Cyfryzacja Technologii Materiałowych (Wydział Metali Nieżelaznych)
Kierunek ma na celu wszechstronne przygotowanie kandydatów do pracy w branży nowoczesnego przetwórstwa metali nieżelaznych i specjalistów z kompetencjami obejmującymi ekoprojektowanie (ecodesign) produktów i zrównoważonych czystszych technologii materiałowych. Studenci zdobędą wiedzę i umiejętności przydatne m.in. w zakresie: nowoczesnych materiałów na bazie metali nieżelaznych oraz metod ekoprojektowania produktów z ich wykorzystaniem.

•    Mechanical Engineering (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki)
Studia poszerzają wiedzę z zakresu budowy maszyn i inżynierii wytwarzania w szczególności zagadnienia z podstawowych przedmiotów technicznych tj. grafika inżynierska, mechanika, wytrzymałość elementów maszyn, budowa maszyn, mechanika płynów, termodynamika. Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie jako projektanci czy inżynierowie w przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego zajmującego się produkcją czy eksploatacją maszyn. 

•    Computer Physics (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej)
Absolwent tego kierunku będzie znał metody matematyczne stosowane w nauce i inżynierii, zwłaszcza w obliczeniach naukowych i przetwarzaniu danych czy techniki programowania i narzędzia informatyczne wykorzystywane w fizyce komputerowej. 

studia II stopnia

Raw Materials Value Chain (Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami)
Celem studiów na tym kierunku jest przygotowanie studentów z zakresu holistycznej znajomości funkcjonowania łańcuchów wartości, bazujących na pozyskaniu surowców i ich przetworzeniu na potrzeby uzyskania nowoczesnych materiałów służących rozwojowi innowacyjnych technologii. Zgodnie z europejskim kierunkiem rozwoju łańcuchów wartości dla transformacji energetycznej, przemysłu stalowego, transportu, medycyny, farmaceutyków czy rolnictwa, edukacja studentów w takim zakresie staje się niezbędna i jest bazą dla zwiększenia ich świadomości, potrzeb i rozwoju kompetencji.

Remote Sensing and Geo Informatics (Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska)
Program studiów koncentruje się na wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii teledetekcji i geoinformatyki do pozyskiwania, analizowania i interpretowania danych z różnych źródeł, takich jak satelitarne, lotnicze, dronowe, skanery LIDAR i kamery termowizyjne. Studia na tym kierunku umożliwią zdobycie zaawansowanej wiedzy z zakresu teledetekcji, a także zapoznanie się z najnowszymi narzędziami i technikami przetwarzania obrazu, uczenia maszynowego i analizy danych geoprzestrzennych. Studenci mają możliwość rozwijania umiejętności programowania, modelowania 3D, wizualizacji danych i zarządzania informacjami geoprzestrzennymi.

Bonus dla najlepszych

Najlepsi kandydaci mogą liczyć na dodatkowy pakiet korzyści. W ramach programu „Prymusi AGH” uczelnia oferuje najlepszym maturzystom oraz laureatom olimpiad m.in. dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia, w tym kursy, szkolenia, tutoring lub bezpłatne miejsce w akademikach Miasteczka Studenckiego. Dla najlepszych maturzystów miejsce w domu studenckim może być przez pierwszy rok studiów bezpłatne.

Nowa infrastruktura dla studentów

Studenckie Centrum Konstrukcyjne to nowy obiekt, z którego w nowym roku akademickim skorzystają studenci AGH. Budynek będzie miejscem realizacji innowacyjnych przedsięwzięć studentów od fazy projektowej do budowy prototypów. W nowym miejscu studenci będą doskonalić dotychczasowe projekty typu łodzie i samoloty solarne, rakiety, łaziki czy pojazdy autonomiczne. 

Największą inwestycją, która będzie niebawem oddana do użytku jest wielofunkcyjna hala sportowa. Nowy obiekt będzie wyposażony między innymi w salę sportową z trybunami, kilka boisk, ściankę wspinaczkową, sale do fitnessu czy siłownię.

Początkiem przyszłego roku oddany do użytku będzie także nowy budynek dla m.in. Centrum Technologii Kosmicznych, w którym to zlokalizowany będzie habitat – wyspecjalizowane laboratorium umożliwi prowadzenie symulacji misji kosmicznych. Zlokalizowane w nowo powstającej siedzibie Centrum Technologii Kosmicznych miejsce będzie służyć rozwojowi oraz szkoleniu przyszłych kadr dla sektora inżynierii kosmicznej. Habitat będzie też pierwszym na polskich uczelniach laboratorium, w którym studenci będą w praktyce testować rozwiązania w warunkach zbliżonych do misji księżycowych 
i marsjańskich.

Szczegółowe informacje, kierunki, warunki, harmonogram

System e-Rekrutacja

Obejrzyj filmy i poznaj AGH

Stopka