Naukowiec z AGH nominowany w konkursie „Złoty Inżynier”. Trwa głosowanie

Do 20 lutego br. można oddawać głosy na najlepszego inżyniera minionego roku w plebiscycie „Złoty Inżynier 2021”. Wśród kandydatów do nagrody znalazł się dr hab. inż. Wacław Muzykiewicz, prof. AGH z Wydziału Metali Nieżelaznych. Jest jedynym przedstawicielem AGH wśród tegorocznych nominowanych.

Dr hab. inż. Wacław Muzykiewicz, prof. AGH – absolwent AGH, pracuje na Wydziale Metali Nieżelaznych. Członek Senatu AGH, prodziekan (2002–2016), członek Rady Wydziału (od 1993 r.). Animator konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych dla najlepszego absolwenta wydziału.

Autor monografii, ponad 100 publikacji, ok. 130 referatów, ok. 80 projektów naukowo-badawczych i opracowań dla przemysłu. Wypromował ponad 130 magistrantów i inżynierów, wśród których znaleźli się laureaci konkursu na najlepszą pracę dyplomową „Diamenty AGH” i Nagrody SITMN dla najlepszego absolwenta wydziału. Organizator zagranicznych praktyk studenckich. Jest w gronie najlepiej ocenianych przez studentów nauczycieli akademickich na wydziale. Promotor prac doktorskich, w tym doktoratów wdrożeniowych. Był konsultantem (technolog i konstruktor) w OBR PWM POLMETAL, szkolił kadrę inżynierską przemysłu. Zdobył doświadczenie naukowe za granicą (Japonia, Szkocja), wizytował uniwersytety w Rosji, Australii, USA, Kanadzie.

Przewodniczył sesji V Światowego Kongresu Kształcenie i dokształcanie inżynierów na potrzeby XXI w. Członek rad naukowo-programowych kilku czasopism, w tym „Przeglądu Technicznego”. Wiceprezes SITMN (od 2002 r.), delegat do Rady Krajowej FSNT-NOT.

Laureat Nagrody Ministra i nagród Rektora. Wyróżniony m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Primus Inter Pares i Medalem Stanisława Staszica.

Link do głosowania