Najzdolniejsi studenci i studentki z ministerialnymi stypendiami

Na zdjęciu studentka i student stoją obok siebie na korytarzu uczelnianego budynku. Student trzyma w dłoniach laptop.

fot. KSAF AGH

Najzdolniejsi studenci i studentki z ministerialnymi stypendiami

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznał stypendia studenckie za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Wśród stypendystów znalazły się dwie studentki i trzech studentów z AGH.

Stypendia otrzymają:

• Bartosz Głowacki – student matematyki na Wydziale Matematyki Stosowanej,
  • Krzysztof Hernik – student matematyki na Wydziale Matematyki Stosowanej,
  • Zofia Kucia – studentka inżynierii materiałowej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki,
  • Wojciech Lubieniecki – student automatyki i robotyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej,
  • Barbara Szaflarska – studentka inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Stypendium jest przyznawane na rok akademicki, wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 000 zł.

Do ministerstwa spłynęło ogółem 1150 wniosków z uczelni. Spośród 1104 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium Minister Przemysław Czarnek przyznał stypendium 414 studentom (386 za osiągnięcia naukowe i artystyczne, 28 za osiągnięcia sportowe), których wnioski zostały pozytywnie zarekomendowane przez zespół doradczy liczący 47 członków reprezentujących dyscypliny naukowe i artystyczne.