Międzynarodowe Spotkanie Rektorów z udziałem Prorektora ds. Studenckich AGH

Ładny, słoneczny dzień. Uczestnicy spotkania Rektorów, ok 40 osób, stoją w półkolu. Wszyscy są elegancko ubrani.

Na zdjęciu polska delegacja. Fot. archiwum organizatorów

Międzynarodowe Spotkanie Rektorów z udziałem Prorektora ds. Studenckich AGH

Prorektor ds. Studenckich AGH prof. Rafał Dańko uczestniczył w trwającym w dniach 8–10 maja 2023 r. w Walencji V Międzynarodowym Spotkaniu Rektorów „Universia”.

Wydarzenie zgromadziło 700 rektorów z 14 krajów, reprezentujących 14 milionów studentów z Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. Z Polski udział wzięli przedstawiciele władz 30 uczelni.

Spotkanie upłyneło pod hasłem „Uniwersytet i Społeczeństwo”. Uczestnicy wydarzenia debatowali o decydującej roli, jaką odgrywają uczelnie w postępie społecznym. Zastanawiali się także, w jaki sposób uczelnie mogą jeszcze skuteczniej działać w trzech obszarach: uczenia się przez całe życie, przedsiębiorczości i innowacji oraz tworzenia sieci i relacji pomiędzy uczelniami z całego świata.