Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Konkurs Inżynierski EBEC

Konkurs Inżynierski EBEC

Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków zaprasza do udziału w European BEST Engineering Competition – międzynarodowym konkursie skierowanym do studentów uczelni technicznych, w którym liczą się wiedza inżynierska, kreatywność i innowacyjne myślenie. Zapisy trwają do 6 kwietnia 2021 r.

EBEC to jeden z największych konkursów inżynierskich w Europie – organizowany jest przez BEST w ponad 30 krajach. W Polsce konkurs odbywa się na sześciu wiodących uczelniach technicznych – Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej oraz Politechnice Śląskiej.

Testy eliminacyjne odbędą się 14 kwietnia 2021 r. Na tym etapie zostaną wyłonione drużyny, które będą 28 kwietnia rywalizować podczas finałów lokalnych. Zespoły będą konkurować w dwóch kategoriach:

  • Case Study, gdzie zadaniem uczestników jest podanie analitycznego rozwiązania i działań, które należy podjąć wobec postanowionego przed nimi aktualnego i realnego problemu teoretycznego,
  • Team Design, gdzie uczestnicy mają szanse sprawdzenia swojej wiedzy technicznej w praktyce, konstruując urządzenia zdolne do wykonania przygotowanych wcześniej zadań.


Zwieńczeniem zmagań studentów jest finał ogólnopolski, którego gospodarzem będzie Politechnika Wrocławska w dniach 26–29 maja 2021 r. Zwycięskie zespoły z obu kategorii będą reprezentowały Polskę na finale europejskim, który odbędzie się w dniach 22–30 sierpnia 2021 r. w Madrycie.

Ze względów epidemiologicznych większość wydarzeń konkursu będzie miała postać zdalną.

Szczegółowe informacje na stronie EBEC Poland oraz na Facebooku

Stopka